"Wesoły odkrywca - warsztaty dla odkrywców"

W dniu 05.10. 2016r. do naszego przedszkola zawitała p. Jadzia z warsztatami - "Wesoły odkrywca". Tematem przewodnim warsztatów były eksperymenty z barwami, które pojawiały się i znikały. Celem warsztatów było zaspokojenie naturalnej ciekawości dzieci oraz kształtowanie postawy badawczej. Dzięki warsztatom dzieci dowiedziały się, że poprzez mieszanie różnych substancji woda zmienia barwy oraz utrwaliły nazwy kolorów. Prowadząca przypomniała także dzieciom, kiedy na niebie pojawia się tęcza i z jakich składa się kolorów. Dzieci brały aktywny udział w zajęciach. Każdy przez chwilę mógł być małym odkrywcą i pomagać w przygotowaniu i przeprowadzeniu eksperymentów. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, a na ich twarzach widniał uśmiech i radość odkrywania. Wystarczy tylko popatrzeć...
wpis edytowano 2016-10-09, 19:12