Publikacje nauczycieli

• 7.11.2018r. przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez dietetyka klinicznego, pana Michała Zwierzchowskiego, panią Agnieszkę i panią Małgosię-przedszkolną rehabilitantkę. Dzieci dowiedziały się, jak skomponować śniadanie ,aby było zdrowe,ile cukru znajduje się w ulubionych deserkach, przekąskach, sokach(duuużo!),dlaczego warto codziennie zjadać

2018-11-21, 13:10 Anna Bielaś
  • Nasze Przedszkole zorganizowało Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny na plakat pod hasłem "URODZINY NIEPODLEGŁEJ". W projekcie wzięło udział 6 przedszkoli z Dzielnicy XV - Mistrzejowice. Wpłynęło 12 prac konkursowych. Autorami plakatów było łącznie 29 dzieci. Jury konkursu w składzie: trójka nauczycieli oraz dwoje dzieci wyłoniło zwycięzców:

2018-11-21, 13:02 Małgorzata Kosakowska
  • 8 listopada 2018 podczas uroczystości obchodów Święta Niepodległości zostały ogłoszone wyniki rodzinnego konkursu na najpiękniejszy kotylion. W głosowaniu na najpiękniejsza pracę brali udział rodzice, dzieci i pracownicy przedszkola. Wybór prac był bardzo duży. I miejsce zajął Bartosz D. z gr III II miejsce - Konrad W. z gr IV III miejsce - Lena P.

2018-11-21, 12:45 Małgorzata Kosakowska
  • Pamiętając o poległych żołnierzach, walczących o wolność naszego kraju, w listopadzie przedszkolaki z grup: "Krasnoludki" i "Elfy" odwiedziły Cmentarz Rakowicki. Każdy przedszkolak złożył znicz na grobie żołnierzy poległych i zamordowanych w służbie Ojczyzny.

2018-11-21, 12:20 B Sz
  • Przedszkolaki z czterech grup: "Krasnoludki", "Elfy", "Żabki", oraz "Motylki" wybrały się do Anikina, czyli Krainy Zabaw Dziecięcych. Dzieci w pełni korzystały ze wszystkich atrakcji Anikina :-) min. wspinały się na ścianki, zjeżdżały ze zjeżdżalni, jeździły na motorkach i autkach, "pływały" w basenie z piłkami,

2018-11-21, 12:16 B Sz
  • W dniu 16.11.2018 r. w Przedszkolu Gminnym w Gwiazdowie, już po raz drugi odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, pt. „Kto ty jesteś? Polak mały!”. Jednym z celów konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego i propagowanie poezji patriotycznej w edukacji artystycznej dzieci dla uczczenia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs adresowany

2018-11-21, 11:30 Dorota Szpreniec
  • W poniedziałek 19.11.Pan Piotr, czyli Tata Tosi i Igi przeczytał Dzieciom legendę o Bazyliszku i tym samym zapoczątkował nasz nowy cykl - 100 stron Legend polskich na "100-lecie Odzyskania Niepodległości". Starszaki oraz wszystkie inne chętne Dzieci po każdej przeczytanej legendzie rysują ilustracje, z których później powstanie wspólny album.

2018-11-21, 11:13 P 10
  • Zuchy i Średniaki wystąpiły gościnnie dla pensjonariuszy Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Głownie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny pt. ,,Polak Mały" przygotowany z okazji obchodów 100 - lecia Niepodległości Polski. Odwiedziły także ważne miejsca pamięci narodowej.

2018-11-21, 09:21 Danuta Fijałkowska
  • W przedszkolu, 16 listopada, mogliśmy wysłuchać najbardziej popularnych pieśni patriotycznych, takich jak „Przybyli ułani pod okienko”, „Hej, hej ułani”. Wykonali je dla nas śpiewacy pani Ewa Szymkiewicz – Bartkiewicz związana z Teatrem Wielkim w Łodzi oraz pan Władysław Podsiadły z Teatru Wielkiego w Poznaniu. Miło nam było gościć

2018-11-21, 09:04 Danuta Fijałkowska
  • – Tak w przedszkolu świętowaliśmy 100 – lecie Niepodległości Polski