"Mąka, cukier i jajeczka dzieci pieką ciateczka..."

W dniu 12.10.2016 r. dzieci z naszego przedszkola udały się do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej, gdzie wzięły udział w warsztatach zdrowego odżywiania, prowadzonych przez panią Agnieszkę Gryboś. Nasi milusińscy pod czujnym okiem fachowca upiekły bardzo pyszne i smaczne ciasteczka. Po umyciu rąk każdy przedszkolak pomagał w rozwałkowaniu ciasta, wykrawaniu ciasteczek, smarowaniu ich białkiem oraz ozdabianiu. Dzieci poznały składniki, sposób wykonania ciasta oraz potrzebne przybory kuchenne. Efektem naszej pracy były pełne blaszki ciasteczek, które upiekliśmy w kuchenkach. Wspólna praca dała satysfakcję wszystkim dzieciom, a jej rezultat, czyli smak upieczonych ciasteczek przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, smakowały wybornie!!!
Relacja 2016-10-16, 17:03 | autor: Alfreda Janik